
Az Udvar Fesztivál egy megértést, megismerést és megbékélést támogató platform, ami különböző hátterű, etnikumú és anyanyelvű emberek találkozását hivatott elősegíteni.
Célja, hogy ilyenformán új megvilágításba tegye a roma közösséget és művészetét, ezzel segítve társadalmi elismerését. Kezdeményezésünkkel a társadalmi szintű előítéletességgel és polarizációval szembeni harcban kívánunk aktív szerepet vállalni.
Hiszünk abban, hogy mindez elengedhetetlen a projektünk fókuszában álló roma gyerekek és fiatalok sikeres és kiegyensúlyozott jelenéhez és jövőjéhez.
Az Udvar Fesztivál egy megértést, megismerést és megbékélést támogató platform, ami különböző hátterű, etnikumú és anyanyelvű emberek találkozását hivatott elősegíteni.
Célja, hogy ilyenformán új megvilágításba tegye a roma közösséget és művészetét, ezzel segítve társadalmi elismerését. Kezdeményezésünkkel a társadalmi szintű előítéletességgel és polarizációval szembeni harcban kívánunk aktív szerepet vállalni.
Hiszünk abban, hogy mindez elengedhetetlen a projektünk fókuszában álló roma gyerekek és fiatalok sikeres és kiegyensúlyozott jelenéhez és jövőjéhez.

A Gypsy JamMAL tagjai korábban a Magyar Máltai
Szeretetszolgálat Máltai Szimfónia programjában sajátították
el hangszertudásuk alapjait.
A Máltai Szimfónia program esélyteremtés a pedagógia, a zenetanítás, valamint a szociális és közösségfejlesztő munka
összekapcsolásával, amely 13 évvel ezelőtt indult a monori telepen.
A sikerélményre épülő zeneoktatási modell sikerességét több ezer gyermek iskolai eredményének javulása, valamint két egyetemi kutatás is bizonyítja. Bár a program nem tehetséggondozó, azokat a tehetséges fiatalokat, akik zeneművészeti pályára szeretnének lépni, támogatja az előre jutásban.
A Gypsy JamMAL ma már saját felállásban, a saját hangján
játszik. Zenéjében jól megfér egymás mellett a jazz, a
népzene és a világzene. Az együttes egyre több rendezvény
meghívott közreműködője, és kísérőzenekara a
leghátrányosabb helyzetű községek felzárkóztatására
indított program eseményeinek is. Rendszeresen fellép
többek között a FeteKert Kávézó és Reggeliző szervezésében
a Fény utcai piacon.
Az együttes tagjai:
Balogh Martin, Nyírmihálydi – ének
Botos Dominik, Tarnazsadány – hegedű
Botos Tihamér, Tarnazsadány – nagybőgő
Botos León, Tarnazsadány – gitár
Váradi Róbert, Erdőtelek – gitár
Váradi Rudolf, Kál – gitár
A zenekar tagjai jelenleg a Rajkó-Talentum Alapfokú
Művészeti Iskola és Középiskola növendékei. Emellett a
Máltai Szimfónia továbbra is mentorálja őket, hogy elkísérje
a fiatal muzsikusokat egészen a szakmába lépésükig. Ezt
támogatja az az ösztöndíjprogram, amit a Máltai Lovagrend
és a Máltai Szimfónia együttműködő partnere, az ugyancsak
nemzetközi hírű Danubia Zenekar támogat. Ennek
köszönhetően alapították meg a Gypsy JamMAL-t.

Lakatos Gabriella (GAB) énekes-dalszerző, aki a Zeneakadémián diplomázott jazz-ének szakán. Zenéjében izgalmasan ötvözi a jazz kifinomultságát a mainstream műfajokkal, mint a hip-hop és az R’n’B, miközben dalszövegeiben mély és fontos üzeneteket fogalmaz meg.
Első albuma, a Magnolia 2024-ben jelent meg, és bekerült a hazai Recorder zenei magazin év végi toplistájára is. Az album címét Billie Holiday 1939-es legendás jazzballadájára, a Strange Fruit-ra utalva választotta. A lemez központi témái az önazonosság keresése, az egymás elfogadásának vágya, valamint az egzisztenciális és szociális szorongások megélése és feloldása. Az anyagon a hazai hip-hop szcéna kiemelkedő művészei működnek közre, többek között Glsch, egyedi, don C, SilkSilver és Dan Pinto.

A TERNIPE egy kortárs roma zenei együttes, amely a hagyományos cigány zenei gyökereket ötvözi modern hangzással. Zenéjükben az autentikus roma dallamok friss hangszereléssel, érzelmes énekkel és lendületes ritmusokkal találkoznak, különleges és energikus zenei világot teremtve.
Dalaik valódi élethelyzeteket, szerelmet, küzdelmet, örömöt és szabadságot mesélnek el, erős érzelmi töltettel és markáns zenei identitással. A Ternipe élő fellépései szenvedélyesek és magával ragadóak, ahol a hagyomány és a mai zenei világ természetes módon kapcsolódik össze, megszólítva minden korosztályt.
Egyedi stílusukkal és erőteljes színpadi jelenlétükkel a Ternipe a modern roma kultúrát képviseli, miközben hű marad gyökereihez. Zenéjük határokon átível, összekötve az embereket a ritmuson, az érzelmeken és az őszinteségen keresztül.
A Szabad Szombat Táncegyüttes Ózdról érkezett, 2015-ben alakult ifjúsági és felnőtt tánccsoport. Alapító tagjai a néptáncot nem csak hobby szinten gyakorolják, életükben meghatározó szerepet tölt be. Az egyesület a hazai néptánchagyomány hiteles, ugyanakkor nyitott és figyelemfelkeltő tolmácsolására törekszik, produkcióit egyszerre jellemzi a hagyományőrzés és a művészi kísérletezés. Munkásságuk során több tájegység táncából is készült koreográfia. Ugyanakkor az együttes repertoárjában fontos helyet foglalnak el a néptáncot és a kortárs táncot ötvöző táncszínházi bemutatók, amelyeket az alkotók a közönség minél szélesebb köréhez kívánnak eljuttatni. 2023-ban az együttes új csoporttal bővült Kis-Szabad Szombat néven, amelyben a 9-14 éves fiatal gyerekek felnőtt szinten tanulják a néptáncot, amit gyermekeknek és gyermekekről szóló játékos koreográfiák keretein belül mutatnak be. A két csoportnak közös koreográfia is készült, amiben a kicsik és nagyok egyaránt szerepelnek, de idén már az új csoport önálló műsorszámával is bővült az együttes repertoárja. Az egyesület célja, hogy a gyerekek minél fiatalabb korban nem csak megismerjék és megszeressék a néptáncot és népi kultúrát, hanem elkezdjék azt komolyabb szinten is gyakorolni. A csoport állandó résztvevője a városi rendezvényeknek, emellett számos kistérségi meghívásnak is örömmel tett eleget. Többször nagy sikerrel szerepelt a szomszédos megyék rendezvényein, számos alkalommal vendégelőadóként lépett fel felvidéki településeken, többek között Almágyban, Bátkában, Kálosán, Rimaszombatban, Serkében, Borzován és Kassán. A Csoóri Sándor Alapnak köszönhetően a Borostyán Táncműhellyel közös együttműködésben készült egy koreográfia is. Egyesületünk célul tűzte ki szűkebb és tágabb lakókörnyezetünk ifjúságának összefogását, számukra a lehető legtöbb ismeret átadását. Az egészséges életmódra nevelést mozgással és kulturális ismeretek segítségével. Ezen belül a néptánc kultúra ápolását, ősi mesterségek bemutatását, tanítását, Ózd városban és vonzáskörzetében élő fiatalok tehetséggondozását, számukra néptánc oktatás szervezését. A népművészet és más kézműves mesterségek iránt érdeklődő gyerekek, gyermekközösségek és az őket támogató felnőttek összefogását, segítését. A csoport tagjai között olyan táncosok találhatók, akik óvodás koruktól néptáncolnak, életük a tánc, több térségi és országos versenyen is eredményesen szerepeltek. Csak, hogy néhányat említsek az Aranypergő, aranyláb szólótánc versenyen, a Dunán innen Tiszán túl országos tehetségkutató versenyen, Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen néptánc kategóriában dobogós helyen végeztek. Országos - Ifjúsági és Felnőtt Szólótáncversenyen.
A Romano Flow egy szenvedéllyel és energiával teli zenekar, amely a tradicionális cigányzene világát ötvözi modern és nemzetközi stílusokkal. Repertoárunkban megtalálhatók autentikus parno graszt hangulatú dalok, saját átdolgozások és különleges zenei fúziók is.
Zenénkben a cigány folklór találkozik a flamenco tüzes ritmusaival, a pop könnyedségével és más műfajok friss elemeivel, így minden fellépésünk egyedi és lendületes élményt ad a közönségnek.
A Romano Flow célja, hogy hidat építsen a hagyomány és a modern hangzás között, miközben megőrzi az autentikus zene lelkét és szabadságát.
A Bélaműhely Sound Art Koncert Plusz című programja a kortárs zenei élmény egy izgalmas kereszteződését nyújtja. Az előadásban az elektronikus zenei stílusok – big beat, dubstep, drum and bass, jungle – ötvöződnek autentikus török, arab és dél-amerikai ritmusokkal, miközben a klasszikus, modern és népzenei elemeket feldolgozó szövegek új dimenziókat nyitnak a hallgatóság számára.
A koncert egyik legfigyelemreméltóbb sajátossága a közönség aktív bevonása. A Karmesterjáték és a különböző improvizációs struktúrák lehetővé teszik, hogy a hallgatók résztvevőkké váljanak, saját hangszereiken és testükkel alkotva közösen építsenek hang- és zenei tereket. Ez a megközelítés ritkaság a mai hazai koncertpalettán: a zene nemcsak hallgatás, hanem aktív tapasztalás, kísérlet és kommunikáció.
A Bélaműhely által használt extrém és saját készítésű hangszerek – például biciklidob, gettómarimbula, teknóteknő, slagsaxofon, bikeofon, fakutya, papírkutya, hordonka – nem csupán vizuális kuriózumok, hanem hangzásukban is új perspektívákat nyitnak, amelyek a tradicionális és elektronikus elemekkel kombinálva egyedi, organikus zenei textúrákat hoznak létre. A koncertek így egyaránt szolgálnak zenei élménnyel és pedagógiai üzenettel: a hallgatók ráébredhetnek, hogy a zene univerzális nyelv, amelyhez nem feltétlenül szükséges kotta vagy előzetes képzettség.
Összességében a Koncert Plusz egy kísérleti, de közérthető zenei esemény, amely új utakat nyit a hallgatóság interaktív bevonásában, és friss perspektívát kínál a hangkeltés és a ritmusok komplex világában.
Az autentikus cigány népzenét játszó Kále Lulugyi zenekar 2002-ben alakult Oroszlányban, jelenleg hét állandó taggal működik. Repertoárjukban megtalálhatók magyar, felvidéki és lovári népdalok, valamint balkáni és keleties ihletésű darabok is, mindezeket pedig modern, mégis autentikus köntösben tálalják. A zenekar fő célja, hogy népszerűsítse az autentikus cigányzenét a világban.
Az Amaro Duho egy családi zenekar, amely különleges módon ötvözi a hagyományt és az újszerűséget: gazdag zenei örökségüket saját, modern elemekkel fűszerezve hozzák létre egyedi hangzásvilágukat. Koncertjeiken a magyarországi oláh cigány zene varázsa kel életre mély érzelemmel és lendülettel. A zenekar tagjai több évtizedes zenei tapasztalattal és mély roma kulturális gyökereikkel egyedülálló zenei élményt nyújtanak közönségüknek.
A helyi erő, a Roma Big Band ismét klasszikusokat hoz a színpadra!
Biztosan ott lesznek Arlóban a Várkonyi Csibészek, akik visszatérő fellépői s egyben oszlopos tagjai a fesztiválnak!
A Ganjálló a tavalyi fesztiválunkon fergeteges bulit csinált a színpadon - és utána megállíthatatlanul folytatták éjszaka a tónál :) Idén is nagy szeretettel várjuk őket vissza!

Kezdjük közösen imádságos áhítattal az Udvar Fesztivált! Az áhitat textusa: "A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg." Az áhítatot vezeti Topolánszky Ákos református lelkész, addiktológus, a Bethesda Gyermekkórház lelkésze.
Kezdjük közösen imádságos áhítattal az Udvar Fesztivált! Az áhitat textusa: "A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg." Az áhítatot vezeti Topolánszky Ákos református lelkész, addiktológus, a Bethesda Gyermekkórház lelkésze.


A Bethesda Gyermekkórház dolgozói és Dr. Borbély Márton végeznek szűrővizsgálatokat egész nap.
A Bethesda Gyermekkórház dolgozói és Dr. Borbély Márton végeznek szűrővizsgálatokat egész nap.


Erasmus+ élménybeszámoló és projektzáró.
Erasmus+ élménybeszámoló és projektzáró.


Látogatható az arlói tájház állandó kiállítása a teleülés néprajzáról, múltjáról.
Látogatható az arlói tájház állandó kiállítása a teleülés néprajzáról, múltjáról.


A nyomor méltósága © fotó: Topolánszky Ákos
„Hello, Mister! Fotó, fotó!" – kérték, szinte követelték először a gyerekek, aztán a felnőttek is.
Lenyűgöző volt az a nyitottság, amivel a közösség minden egyes lakója fogadott bennünket. Nyitottság és elfogadás a teljes kizártság és elutasítottság helyzetében. Mégis csak olyan emberekről van szó, akik teljesen és mindenestül ki vannak rekesztve a társadalomból. A bizalom megannyi jelének voltunk tanúi olyan emberek részéről, akiknek nyílt és gyakorlatilag intézményesített gyanakvás és diszkrimináció pusztítja az életét.
A szegénység és társadalmi befogadás témájában rendezett konferencia margóján 2014. október 24-én az albán kisebbségi ombudsman kísért el a város hét roma gettójának egyikébe. Körülbelül 350 ember él itt vezetékes ivóvíz, csatornahálózat, elektromos áramellátás, kiépített utcák és tömegközlekedés nélkül, talált anyagokból épített kunyhóknak sem nevezhető fedelek alatt, melyek igen csekély védelmet nyújtanak az időjárás viszontagságai ellen. A lakosság felét gyerekek teszik ki, akiknek egyharmaduk soha nem jár iskolába. Arcuk és gesztusaik elárulták, hogy megvolna a velük született képességük ahhoz, hogy bármivé válhassanak, amivé csak akarnának, de a valóságban gyakorlatilag semmi esélyük sincs akármivé is válni. Mivel sokan közülük nem szerepeltek a nyilvántartásokban, még adatként sem léteztek, senkinek sem hiányoztak. Nem csak kirekesztettek, de láthatatlanok is voltak. Nem volt nevük. Nem voltak jogaik. És mégis, a berögzült előítéletek ellenére is, kemény és megalázó munkával ugyan, de fenn tudták tartani magukat, hevenyészett otthonaikat pedig tisztán tartották a sártenger közepén is. A gettó lakói a mindennapi túlélésért harcoltak az albán főváros peremén.
A romák helyzetének abszurditását mégis az hangsúlyozta leginkább, hogy milyen közel vannak a környező dombok előkelő negyedeinek luxusvillái a gettóra néző erkélyeikkel: közvetlenül mellettük egy körülbelül százlakásos önkormányzati lakóépület állt teljesen lakatlanul, melynek lakásait ingyen adta az önkormányzat saját baráti körének, míg a szegregátum lakói iszonyú zsúfoltságban a legalapvetőbb nyújtó szolgáltatásokhoz sem fértek hozzá.
Ők az „elohisztoi”, a legkisebbek a mai társadalomban Jézus szerint: Jézus mondja: „Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket (enni-inni adni, befogadni, meglátogatni, felruházni, ápolni) akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg”. (Mt 25:40). Ez a ’legkisebbség-politika’, erre taníttatunk. És nekünk, sokkal nagyobbaknak az elfogadás, és nem a kiközösítés lelkületét kellene gyakorolnunk. Ezt kérik a gyerekszemek is. Mert a szemek beszélnek. Ezekben a hatalmas szemekben ott ragyogott a vendégszeretet, a közösségi összetartozás többszöri megnyilvánulása, de a bizonytalan jövő gondja is – arcukon ugyanaz a kérdés jelent meg: „Mi lesz velünk?” És valóban, mi lesz a jövőjük? A szemek ezt kérdezik: Mit tartogat számukra a többségi társadalom, számukra, a legkisebbek számára?
A nyomor méltósága © fotó: Topolánszky Ákos
„Hello, Mister! Fotó, fotó!" – kérték, szinte követelték először a gyerekek, aztán a felnőttek is.
Lenyűgöző volt az a nyitottság, amivel a közösség minden egyes lakója fogadott bennünket. Nyitottság és elfogadás a teljes kizártság és elutasítottság helyzetében. Mégis csak olyan emberekről van szó, akik teljesen és mindenestül ki vannak rekesztve a társadalomból. A bizalom megannyi jelének voltunk tanúi olyan emberek részéről, akiknek nyílt és gyakorlatilag intézményesített gyanakvás és diszkrimináció pusztítja az életét.
A szegénység és társadalmi befogadás témájában rendezett konferencia margóján 2014. október 24-én az albán kisebbségi ombudsman kísért el a város hét roma gettójának egyikébe. Körülbelül 350 ember él itt vezetékes ivóvíz, csatornahálózat, elektromos áramellátás, kiépített utcák és tömegközlekedés nélkül, talált anyagokból épített kunyhóknak sem nevezhető fedelek alatt, melyek igen csekély védelmet nyújtanak az időjárás viszontagságai ellen. A lakosság felét gyerekek teszik ki, akiknek egyharmaduk soha nem jár iskolába. Arcuk és gesztusaik elárulták, hogy megvolna a velük született képességük ahhoz, hogy bármivé válhassanak, amivé csak akarnának, de a valóságban gyakorlatilag semmi esélyük sincs akármivé is válni. Mivel sokan közülük nem szerepeltek a nyilvántartásokban, még adatként sem léteztek, senkinek sem hiányoztak. Nem csak kirekesztettek, de láthatatlanok is voltak. Nem volt nevük. Nem voltak jogaik. És mégis, a berögzült előítéletek ellenére is, kemény és megalázó munkával ugyan, de fenn tudták tartani magukat, hevenyészett otthonaikat pedig tisztán tartották a sártenger közepén is. A gettó lakói a mindennapi túlélésért harcoltak az albán főváros peremén.
A romák helyzetének abszurditását mégis az hangsúlyozta leginkább, hogy milyen közel vannak a környező dombok előkelő negyedeinek luxusvillái a gettóra néző erkélyeikkel: közvetlenül mellettük egy körülbelül százlakásos önkormányzati lakóépület állt teljesen lakatlanul, melynek lakásait ingyen adta az önkormányzat saját baráti körének, míg a szegregátum lakói iszonyú zsúfoltságban a legalapvetőbb nyújtó szolgáltatásokhoz sem fértek hozzá.
Ők az „elohisztoi”, a legkisebbek a mai társadalomban Jézus szerint: Jézus mondja: „Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket (enni-inni adni, befogadni, meglátogatni, felruházni, ápolni) akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg”. (Mt 25:40). Ez a ’legkisebbség-politika’, erre taníttatunk. És nekünk, sokkal nagyobbaknak az elfogadás, és nem a kiközösítés lelkületét kellene gyakorolnunk. Ezt kérik a gyerekszemek is. Mert a szemek beszélnek. Ezekben a hatalmas szemekben ott ragyogott a vendégszeretet, a közösségi összetartozás többszöri megnyilvánulása, de a bizonytalan jövő gondja is – arcukon ugyanaz a kérdés jelent meg: „Mi lesz velünk?” És valóban, mi lesz a jövőjük? A szemek ezt kérdezik: Mit tartogat számukra a többségi társadalom, számukra, a legkisebbek számára?


Hogyan mondjam el neked?
Úgy, hogy ne bántsalak meg, de bennem se maradjon tüske, mert nem mertem elmondani?
Úgy, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz, ne távolabb?
Hogy ne veszekedés legyen belőle, hanem megértés?
Milyen csodákra képes a "bocsánat" és a "köszönöm"?
Önismeret és önkifejezés: Erőszakmentes kommunikáció Pogány Anikóval
Kb fél órás mini-tréningekre várunk titeket, ahol a mindennapi élet ismerős helyzeteit vesszük szemügyre. Hol csúszik el, hogy tudnánk jobbá tenni kapcsolatokat, barátságokat? Hogyan lehet egyértelműbb és őszintébb köztünk a kommunikáció, és mégis békés és örömteli?
Lehetőség van párok, barátok, családok számára közösen személyes tréningen részt venni. Erre a helyszínen tudtok majd feliratkozni.
Várunk szeretettel!
"Az erőszakmentes kommunikáció legnagyobb hozadéka számomra azt hiszem az volt, hogy nem kell megváltoznia se neki, se nekem ahhoz, hogy közelebb tudjak kerülni azokhoz, akiket szeretek."
Hogyan mondjam el neked?
Úgy, hogy ne bántsalak meg, de bennem se maradjon tüske, mert nem mertem elmondani?
Úgy, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz, ne távolabb?
Hogy ne veszekedés legyen belőle, hanem megértés?
Milyen csodákra képes a "bocsánat" és a "köszönöm"?
Önismeret és önkifejezés: Erőszakmentes kommunikáció Pogány Anikóval
Kb fél órás mini-tréningekre várunk titeket, ahol a mindennapi élet ismerős helyzeteit vesszük szemügyre. Hol csúszik el, hogy tudnánk jobbá tenni kapcsolatokat, barátságokat? Hogyan lehet egyértelműbb és őszintébb köztünk a kommunikáció, és mégis békés és örömteli?
Lehetőség van párok, barátok, családok számára közösen személyes tréningen részt venni. Erre a helyszínen tudtok majd feliratkozni.
Várunk szeretettel!
"Az erőszakmentes kommunikáció legnagyobb hozadéka számomra azt hiszem az volt, hogy nem kell megváltoznia se neki, se nekem ahhoz, hogy közelebb tudjak kerülni azokhoz, akiket szeretek."


Hangszerkészítő műhely / Avagy hangja mindennek van
Hogyan készíthető néhány egyszerű hangkeltő eszköz a körülöttünk lévő tárgyakból? Hogyan lehet megszólaltatni őket? Hogyan alkalmazhatóak? Hogyan készíthető néhány egyszerű hangkeltő eszköz a körülöttünk lévő tárgyakból? Hogyan lehet megszólaltatni őket? Hogyan alkalmazhatóak?
A műhelymunkában alkalmunk nyílik megismerkedni az újrahasznosítás az upcycling a házi készítésű hangszerek, hangkeltő eszközök fogalmával és gyakorlatával, valamint újdonsült hangszereink birtokában egyszerű zenei játékok alapjait is elsajátíthatjuk.
Ahhoz, hogy zenei élményben részesüljünk nem feltétlenül van szükség zenetanulásra vagy igazi hangszerekre. Az hangadásra, hangkeltésre való késztetés már kisgyermekkortól bennünk él, csupán újra kell értelmezni a zenéről való elképzeléseinket és máris egy tartalmas egyéni, közösségi időtöltésre találunk mind a készítés, mind a zenélés során.
Készíthető hangszerek : Hangszeríj, Szférafon, Billentyűzetshaker, Konzervdobgitár…..és sok más egyéb. A workshop sokrétűen válaszolja meg a hangszerek kialakulásának történetét és a hangszerkészítés fogalmát. A készítés során anyag és tárgyismeret és az egyszerű szerszámhasználat is tanulható.
A készítés során fejlesztjük :
valamint megtapasztaljuk az egymásnak adható segítségnyújtás szükségszerűségét.
Lényeges a saját tárgykészítés lehetőségének felismerése az eleve a kezünk ügyében lévő tárgyakhoz, anyagokhoz való viszony az újrahasznosítás alkalmazása.
A kész hangszerek megszólaltatási lehetőségein túl, egyszerű zenei játékokkal egyéni, páros és csoportos feladatokkal foglalkozunk. A sajátkészítésű hangszerek záró momentuma ideálisan egy karmesterjáték lehet, ahol a zenekart is mi magunk alkotjuk.
Hangszerkészítő műhely / Avagy hangja mindennek van
Hogyan készíthető néhány egyszerű hangkeltő eszköz a körülöttünk lévő tárgyakból? Hogyan lehet megszólaltatni őket? Hogyan alkalmazhatóak? Hogyan készíthető néhány egyszerű hangkeltő eszköz a körülöttünk lévő tárgyakból? Hogyan lehet megszólaltatni őket? Hogyan alkalmazhatóak?
A műhelymunkában alkalmunk nyílik megismerkedni az újrahasznosítás az upcycling a házi készítésű hangszerek, hangkeltő eszközök fogalmával és gyakorlatával, valamint újdonsült hangszereink birtokában egyszerű zenei játékok alapjait is elsajátíthatjuk.
Ahhoz, hogy zenei élményben részesüljünk nem feltétlenül van szükség zenetanulásra vagy igazi hangszerekre. Az hangadásra, hangkeltésre való késztetés már kisgyermekkortól bennünk él, csupán újra kell értelmezni a zenéről való elképzeléseinket és máris egy tartalmas egyéni, közösségi időtöltésre találunk mind a készítés, mind a zenélés során.
Készíthető hangszerek : Hangszeríj, Szférafon, Billentyűzetshaker, Konzervdobgitár…..és sok más egyéb. A workshop sokrétűen válaszolja meg a hangszerek kialakulásának történetét és a hangszerkészítés fogalmát. A készítés során anyag és tárgyismeret és az egyszerű szerszámhasználat is tanulható.
A készítés során fejlesztjük :
valamint megtapasztaljuk az egymásnak adható segítségnyújtás szükségszerűségét.
Lényeges a saját tárgykészítés lehetőségének felismerése az eleve a kezünk ügyében lévő tárgyakhoz, anyagokhoz való viszony az újrahasznosítás alkalmazása.
A kész hangszerek megszólaltatási lehetőségein túl, egyszerű zenei játékokkal egyéni, páros és csoportos feladatokkal foglalkozunk. A sajátkészítésű hangszerek záró momentuma ideálisan egy karmesterjáték lehet, ahol a zenekart is mi magunk alkotjuk.


Játékos sport és ügyességi feladatokkal várják a kicsiket és nagyokat egyaránt a Jákfalvi Jelenlét Pont dolgozói.
Játékos sport és ügyességi feladatokkal várják a kicsiket és nagyokat egyaránt a Jákfalvi Jelenlét Pont dolgozói.


A Szabad Szombat Táncegyüttes Ózdról érkezett, 2015-ben alakult ifjúsági és felnőtt tánccsoport. Alapító tagjai a néptáncot nem csak hobby szinten gyakorolják, életükben meghatározó szerepet tölt be. Az egyesület a hazai néptánchagyomány hiteles, ugyanakkor nyitott és figyelemfelkeltő tolmácsolására törekszik, produkcióit egyszerre jellemzi a hagyományőrzés és a művészi kísérletezés. Munkásságuk során több tájegység táncából is készült koreográfia. Ugyanakkor az együttes repertoárjában fontos helyet foglalnak el a néptáncot és a kortárs táncot ötvöző táncszínházi bemutatók, amelyeket az alkotók a közönség minél szélesebb köréhez kívánnak eljuttatni. 2023-ban az együttes új csoporttal bővült Kis-Szabad Szombat néven, amelyben a 9-14 éves fiatal gyerekek felnőtt szinten tanulják a néptáncot, amit gyermekeknek és gyermekekről szóló játékos koreográfiák keretein belül mutatnak be. A két csoportnak közös koreográfia is készült, amiben a kicsik és nagyok egyaránt szerepelnek, de idén már az új csoport önálló műsorszámával is bővült az együttes repertoárja. Az egyesület célja, hogy a gyerekek minél fiatalabb korban nem csak megismerjék és megszeressék a néptáncot és népi kultúrát, hanem elkezdjék azt komolyabb szinten is gyakorolni. A csoport állandó résztvevője a városi rendezvényeknek, emellett számos kistérségi meghívásnak is örömmel tett eleget. Többször nagy sikerrel szerepelt a szomszédos megyék rendezvényein, számos alkalommal vendégelőadóként lépett fel felvidéki településeken, többek között Almágyban, Bátkában, Kálosán, Rimaszombatban, Serkében, Borzován és Kassán. A Csoóri Sándor Alapnak köszönhetően a Borostyán Táncműhellyel közös együttműködésben készült egy koreográfia is. Egyesületünk célul tűzte ki szűkebb és tágabb lakókörnyezetünk ifjúságának összefogását, számukra a lehető legtöbb ismeret átadását. Az egészséges életmódra nevelést mozgással és kulturális ismeretek segítségével. Ezen belül a néptánc kultúra ápolását, ősi mesterségek bemutatását, tanítását, Ózd városban és vonzáskörzetében élő fiatalok tehetséggondozását, számukra néptánc oktatás szervezését. A népművészet és más kézműves mesterségek iránt érdeklődő gyerekek, gyermekközösségek és az őket támogató felnőttek összefogását, segítését. A csoport tagjai között olyan táncosok találhatók, akik óvodás koruktól néptáncolnak, életük a tánc, több térségi és országos versenyen is eredményesen szerepeltek. Csak, hogy néhányat említsek az Aranypergő, aranyláb szólótánc versenyen, a Dunán innen Tiszán túl országos tehetségkutató versenyen, Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen néptánc kategóriában dobogós helyen végeztek. Országos - Ifjúsági és Felnőtt Szólótáncversenyen.
A Szabad Szombat Táncegyüttes Ózdról érkezett, 2015-ben alakult ifjúsági és felnőtt tánccsoport. Alapító tagjai a néptáncot nem csak hobby szinten gyakorolják, életükben meghatározó szerepet tölt be. Az egyesület a hazai néptánchagyomány hiteles, ugyanakkor nyitott és figyelemfelkeltő tolmácsolására törekszik, produkcióit egyszerre jellemzi a hagyományőrzés és a művészi kísérletezés. Munkásságuk során több tájegység táncából is készült koreográfia. Ugyanakkor az együttes repertoárjában fontos helyet foglalnak el a néptáncot és a kortárs táncot ötvöző táncszínházi bemutatók, amelyeket az alkotók a közönség minél szélesebb köréhez kívánnak eljuttatni. 2023-ban az együttes új csoporttal bővült Kis-Szabad Szombat néven, amelyben a 9-14 éves fiatal gyerekek felnőtt szinten tanulják a néptáncot, amit gyermekeknek és gyermekekről szóló játékos koreográfiák keretein belül mutatnak be. A két csoportnak közös koreográfia is készült, amiben a kicsik és nagyok egyaránt szerepelnek, de idén már az új csoport önálló műsorszámával is bővült az együttes repertoárja. Az egyesület célja, hogy a gyerekek minél fiatalabb korban nem csak megismerjék és megszeressék a néptáncot és népi kultúrát, hanem elkezdjék azt komolyabb szinten is gyakorolni. A csoport állandó résztvevője a városi rendezvényeknek, emellett számos kistérségi meghívásnak is örömmel tett eleget. Többször nagy sikerrel szerepelt a szomszédos megyék rendezvényein, számos alkalommal vendégelőadóként lépett fel felvidéki településeken, többek között Almágyban, Bátkában, Kálosán, Rimaszombatban, Serkében, Borzován és Kassán. A Csoóri Sándor Alapnak köszönhetően a Borostyán Táncműhellyel közös együttműködésben készült egy koreográfia is. Egyesületünk célul tűzte ki szűkebb és tágabb lakókörnyezetünk ifjúságának összefogását, számukra a lehető legtöbb ismeret átadását. Az egészséges életmódra nevelést mozgással és kulturális ismeretek segítségével. Ezen belül a néptánc kultúra ápolását, ősi mesterségek bemutatását, tanítását, Ózd városban és vonzáskörzetében élő fiatalok tehetséggondozását, számukra néptánc oktatás szervezését. A népművészet és más kézműves mesterségek iránt érdeklődő gyerekek, gyermekközösségek és az őket támogató felnőttek összefogását, segítését. A csoport tagjai között olyan táncosok találhatók, akik óvodás koruktól néptáncolnak, életük a tánc, több térségi és országos versenyen is eredményesen szerepeltek. Csak, hogy néhányat említsek az Aranypergő, aranyláb szólótánc versenyen, a Dunán innen Tiszán túl országos tehetségkutató versenyen, Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen néptánc kategóriában dobogós helyen végeztek. Országos - Ifjúsági és Felnőtt Szólótáncversenyen.

A Gypsy JamMAL tagjai korábban a Magyar Máltai
Szeretetszolgálat Máltai Szimfónia programjában sajátították
el hangszertudásuk alapjait.
A Máltai Szimfónia program esélyteremtés a pedagógia, a zenetanítás, valamint a szociális és közösségfejlesztő munka
összekapcsolásával, amely 13 évvel ezelőtt indult a monori telepen.
A sikerélményre épülő zeneoktatási modell sikerességét több ezer gyermek iskolai eredményének javulása, valamint két egyetemi kutatás is bizonyítja. Bár a program nem tehetséggondozó, azokat a tehetséges fiatalokat, akik zeneművészeti pályára szeretnének lépni, támogatja az előre jutásban.
A Gypsy JamMAL ma már saját felállásban, a saját hangján
játszik. Zenéjében jól megfér egymás mellett a jazz, a
népzene és a világzene. Az együttes egyre több rendezvény
meghívott közreműködője, és kísérőzenekara a
leghátrányosabb helyzetű községek felzárkóztatására
indított program eseményeinek is. Rendszeresen fellép
többek között a FeteKert Kávézó és Reggeliző szervezésében
a Fény utcai piacon.
Az együttes tagjai:
Balogh Martin, Nyírmihálydi – ének
Botos Dominik, Tarnazsadány – hegedű
Botos Tihamér, Tarnazsadány – nagybőgő
Botos León, Tarnazsadány – gitár
Váradi Róbert, Erdőtelek – gitár
Váradi Rudolf, Kál – gitár
A zenekar tagjai jelenleg a Rajkó-Talentum Alapfokú
Művészeti Iskola és Középiskola növendékei. Emellett a
Máltai Szimfónia továbbra is mentorálja őket, hogy elkísérje
a fiatal muzsikusokat egészen a szakmába lépésükig. Ezt
támogatja az az ösztöndíjprogram, amit a Máltai Lovagrend
és a Máltai Szimfónia együttműködő partnere, az ugyancsak
nemzetközi hírű Danubia Zenekar támogat. Ennek
köszönhetően alapították meg a Gypsy JamMAL-t.
A Gypsy JamMAL tagjai korábban a Magyar Máltai
Szeretetszolgálat Máltai Szimfónia programjában sajátították
el hangszertudásuk alapjait.
A Máltai Szimfónia program esélyteremtés a pedagógia, a zenetanítás, valamint a szociális és közösségfejlesztő munka
összekapcsolásával, amely 13 évvel ezelőtt indult a monori telepen.
A sikerélményre épülő zeneoktatási modell sikerességét több ezer gyermek iskolai eredményének javulása, valamint két egyetemi kutatás is bizonyítja. Bár a program nem tehetséggondozó, azokat a tehetséges fiatalokat, akik zeneművészeti pályára szeretnének lépni, támogatja az előre jutásban.
A Gypsy JamMAL ma már saját felállásban, a saját hangján
játszik. Zenéjében jól megfér egymás mellett a jazz, a
népzene és a világzene. Az együttes egyre több rendezvény
meghívott közreműködője, és kísérőzenekara a
leghátrányosabb helyzetű községek felzárkóztatására
indított program eseményeinek is. Rendszeresen fellép
többek között a FeteKert Kávézó és Reggeliző szervezésében
a Fény utcai piacon.
Az együttes tagjai:
Balogh Martin, Nyírmihálydi – ének
Botos Dominik, Tarnazsadány – hegedű
Botos Tihamér, Tarnazsadány – nagybőgő
Botos León, Tarnazsadány – gitár
Váradi Róbert, Erdőtelek – gitár
Váradi Rudolf, Kál – gitár
A zenekar tagjai jelenleg a Rajkó-Talentum Alapfokú
Művészeti Iskola és Középiskola növendékei. Emellett a
Máltai Szimfónia továbbra is mentorálja őket, hogy elkísérje
a fiatal muzsikusokat egészen a szakmába lépésükig. Ezt
támogatja az az ösztöndíjprogram, amit a Máltai Lovagrend
és a Máltai Szimfónia együttműködő partnere, az ugyancsak
nemzetközi hírű Danubia Zenekar támogat. Ennek
köszönhetően alapították meg a Gypsy JamMAL-t.

A Romano Flow egy szenvedéllyel és energiával teli zenekar, amely a tradicionális cigányzene világát ötvözi modern és nemzetközi stílusokkal. Repertoárunkban megtalálhatók autentikus parno graszt hangulatú dalok, saját átdolgozások és különleges zenei fúziók is.
Zenénkben a cigány folklór találkozik a flamenco tüzes ritmusaival, a pop könnyedségével és más műfajok friss elemeivel, így minden fellépésünk egyedi és lendületes élményt ad a közönségnek.
A Romano Flow célja, hogy hidat építsen a hagyomány és a modern hangzás között, miközben megőrzi az autentikus zene lelkét és szabadságát.
A Romano Flow egy szenvedéllyel és energiával teli zenekar, amely a tradicionális cigányzene világát ötvözi modern és nemzetközi stílusokkal. Repertoárunkban megtalálhatók autentikus parno graszt hangulatú dalok, saját átdolgozások és különleges zenei fúziók is.
Zenénkben a cigány folklór találkozik a flamenco tüzes ritmusaival, a pop könnyedségével és más műfajok friss elemeivel, így minden fellépésünk egyedi és lendületes élményt ad a közönségnek.
A Romano Flow célja, hogy hidat építsen a hagyomány és a modern hangzás között, miközben megőrzi az autentikus zene lelkét és szabadságát.

A Bélaműhely Sound Art Koncert Plusz című programja a kortárs zenei élmény egy izgalmas kereszteződését nyújtja. Az előadásban az elektronikus zenei stílusok – big beat, dubstep, drum and bass, jungle – ötvöződnek autentikus török, arab és dél-amerikai ritmusokkal, miközben a klasszikus, modern és népzenei elemeket feldolgozó szövegek új dimenziókat nyitnak a hallgatóság számára.
A koncert egyik legfigyelemreméltóbb sajátossága a közönség aktív bevonása. A Karmesterjáték és a különböző improvizációs struktúrák lehetővé teszik, hogy a hallgatók résztvevőkké váljanak, saját hangszereiken és testükkel alkotva közösen építsenek hang- és zenei tereket. Ez a megközelítés ritkaság a mai hazai koncertpalettán: a zene nemcsak hallgatás, hanem aktív tapasztalás, kísérlet és kommunikáció.
A Bélaműhely által használt extrém és saját készítésű hangszerek – például biciklidob, gettómarimbula, teknóteknő, slagsaxofon, bikeofon, fakutya, papírkutya, hordonka – nem csupán vizuális kuriózumok, hanem hangzásukban is új perspektívákat nyitnak, amelyek a tradicionális és elektronikus elemekkel kombinálva egyedi, organikus zenei textúrákat hoznak létre. A koncertek így egyaránt szolgálnak zenei élménnyel és pedagógiai üzenettel: a hallgatók ráébredhetnek, hogy a zene univerzális nyelv, amelyhez nem feltétlenül szükséges kotta vagy előzetes képzettség.
Összességében a Koncert Plusz egy kísérleti, de közérthető zenei esemény, amely új utakat nyit a hallgatóság interaktív bevonásában, és friss perspektívát kínál a hangkeltés és a ritmusok komplex világában.
A Bélaműhely Sound Art Koncert Plusz című programja a kortárs zenei élmény egy izgalmas kereszteződését nyújtja. Az előadásban az elektronikus zenei stílusok – big beat, dubstep, drum and bass, jungle – ötvöződnek autentikus török, arab és dél-amerikai ritmusokkal, miközben a klasszikus, modern és népzenei elemeket feldolgozó szövegek új dimenziókat nyitnak a hallgatóság számára.
A koncert egyik legfigyelemreméltóbb sajátossága a közönség aktív bevonása. A Karmesterjáték és a különböző improvizációs struktúrák lehetővé teszik, hogy a hallgatók résztvevőkké váljanak, saját hangszereiken és testükkel alkotva közösen építsenek hang- és zenei tereket. Ez a megközelítés ritkaság a mai hazai koncertpalettán: a zene nemcsak hallgatás, hanem aktív tapasztalás, kísérlet és kommunikáció.
A Bélaműhely által használt extrém és saját készítésű hangszerek – például biciklidob, gettómarimbula, teknóteknő, slagsaxofon, bikeofon, fakutya, papírkutya, hordonka – nem csupán vizuális kuriózumok, hanem hangzásukban is új perspektívákat nyitnak, amelyek a tradicionális és elektronikus elemekkel kombinálva egyedi, organikus zenei textúrákat hoznak létre. A koncertek így egyaránt szolgálnak zenei élménnyel és pedagógiai üzenettel: a hallgatók ráébredhetnek, hogy a zene univerzális nyelv, amelyhez nem feltétlenül szükséges kotta vagy előzetes képzettség.
Összességében a Koncert Plusz egy kísérleti, de közérthető zenei esemény, amely új utakat nyit a hallgatóság interaktív bevonásában, és friss perspektívát kínál a hangkeltés és a ritmusok komplex világában.

Az autentikus cigány népzenét játszó Kále Lulugyi zenekar 2002-ben alakult Oroszlányban, jelenleg hét állandó taggal működik. Repertoárjukban megtalálhatók magyar, felvidéki és lovári népdalok, valamint balkáni és keleties ihletésű darabok is, mindezeket pedig modern, mégis autentikus köntösben tálalják. A zenekar fő célja, hogy népszerűsítse az autentikus cigányzenét a világban.
Az autentikus cigány népzenét játszó Kále Lulugyi zenekar 2002-ben alakult Oroszlányban, jelenleg hét állandó taggal működik. Repertoárjukban megtalálhatók magyar, felvidéki és lovári népdalok, valamint balkáni és keleties ihletésű darabok is, mindezeket pedig modern, mégis autentikus köntösben tálalják. A zenekar fő célja, hogy népszerűsítse az autentikus cigányzenét a világban.

Lakatos Gabriella (GAB) énekes-dalszerző, aki a Zeneakadémián diplomázott jazz-ének szakán. Zenéjében izgalmasan ötvözi a jazz kifinomultságát a mainstream műfajokkal, mint a hip-hop és az R’n’B, miközben dalszövegeiben mély és fontos üzeneteket fogalmaz meg.
Első albuma, a Magnolia 2024-ben jelent meg, és bekerült a hazai Recorder zenei magazin év végi toplistájára is. Az album címét Billie Holiday 1939-es legendás jazzballadájára, a Strange Fruit-ra utalva választotta. A lemez központi témái az önazonosság keresése, az egymás elfogadásának vágya, valamint az egzisztenciális és szociális szorongások megélése és feloldása. Az anyagon a hazai hip-hop szcéna kiemelkedő művészei működnek közre, többek között Glsch, egyedi, don C, SilkSilver és Dan Pinto.
Lakatos Gabriella (GAB) énekes-dalszerző, aki a Zeneakadémián diplomázott jazz-ének szakán. Zenéjében izgalmasan ötvözi a jazz kifinomultságát a mainstream műfajokkal, mint a hip-hop és az R’n’B, miközben dalszövegeiben mély és fontos üzeneteket fogalmaz meg.
Első albuma, a Magnolia 2024-ben jelent meg, és bekerült a hazai Recorder zenei magazin év végi toplistájára is. Az album címét Billie Holiday 1939-es legendás jazzballadájára, a Strange Fruit-ra utalva választotta. A lemez központi témái az önazonosság keresése, az egymás elfogadásának vágya, valamint az egzisztenciális és szociális szorongások megélése és feloldása. Az anyagon a hazai hip-hop szcéna kiemelkedő művészei működnek közre, többek között Glsch, egyedi, don C, SilkSilver és Dan Pinto.

Az Amaro Duho egy családi zenekar, amely különleges módon ötvözi a hagyományt és az újszerűséget: gazdag zenei örökségüket saját, modern elemekkel fűszerezve hozzák létre egyedi hangzásvilágukat. Koncertjeiken a magyarországi oláh cigány zene varázsa kel életre mély érzelemmel és lendülettel. A zenekar tagjai több évtizedes zenei tapasztalattal és mély roma kulturális gyökereikkel egyedülálló zenei élményt nyújtanak közönségüknek.
Az Amaro Duho egy családi zenekar, amely különleges módon ötvözi a hagyományt és az újszerűséget: gazdag zenei örökségüket saját, modern elemekkel fűszerezve hozzák létre egyedi hangzásvilágukat. Koncertjeiken a magyarországi oláh cigány zene varázsa kel életre mély érzelemmel és lendülettel. A zenekar tagjai több évtizedes zenei tapasztalattal és mély roma kulturális gyökereikkel egyedülálló zenei élményt nyújtanak közönségüknek.

A TERNIPE egy kortárs roma zenei együttes, amely a hagyományos cigány zenei gyökereket ötvözi modern hangzással. Zenéjükben az autentikus roma dallamok friss hangszereléssel, érzelmes énekkel és lendületes ritmusokkal találkoznak, különleges és energikus zenei világot teremtve.
Dalaik valódi élethelyzeteket, szerelmet, küzdelmet, örömöt és szabadságot mesélnek el, erős érzelmi töltettel és markáns zenei identitással. A Ternipe élő fellépései szenvedélyesek és magával ragadóak, ahol a hagyomány és a mai zenei világ természetes módon kapcsolódik össze, megszólítva minden korosztályt.
Egyedi stílusukkal és erőteljes színpadi jelenlétükkel a Ternipe a modern roma kultúrát képviseli, miközben hű marad gyökereihez. Zenéjük határokon átível, összekötve az embereket a ritmuson, az érzelmeken és az őszinteségen keresztül.
A TERNIPE egy kortárs roma zenei együttes, amely a hagyományos cigány zenei gyökereket ötvözi modern hangzással. Zenéjükben az autentikus roma dallamok friss hangszereléssel, érzelmes énekkel és lendületes ritmusokkal találkoznak, különleges és energikus zenei világot teremtve.
Dalaik valódi élethelyzeteket, szerelmet, küzdelmet, örömöt és szabadságot mesélnek el, erős érzelmi töltettel és markáns zenei identitással. A Ternipe élő fellépései szenvedélyesek és magával ragadóak, ahol a hagyomány és a mai zenei világ természetes módon kapcsolódik össze, megszólítva minden korosztályt.
Egyedi stílusukkal és erőteljes színpadi jelenlétükkel a Ternipe a modern roma kultúrát képviseli, miközben hű marad gyökereihez. Zenéjük határokon átível, összekötve az embereket a ritmuson, az érzelmeken és az őszinteségen keresztül.

A helyi erő, a Roma Big Band ismét klasszikusokat hoz a színpadra!
A helyi erő, a Roma Big Band ismét klasszikusokat hoz a színpadra!

Biztosan ott lesznek Arlóban a Várkonyi Csibészek, akik visszatérő fellépői s egyben oszlopos tagjai a fesztiválnak!
Biztosan ott lesznek Arlóban a Várkonyi Csibészek, akik visszatérő fellépői s egyben oszlopos tagjai a fesztiválnak!

A Ganjálló a tavalyi fesztiválunkon fergeteges bulit csinált a színpadon - és utána megállíthatatlanul folytatták éjszaka a tónál :) Idén is nagy szeretettel várjuk őket vissza!
A Ganjálló a tavalyi fesztiválunkon fergeteges bulit csinált a színpadon - és utána megállíthatatlanul folytatták éjszaka a tónál :) Idén is nagy szeretettel várjuk őket vissza!
Célunk, hogy a környékbéliek és a gyerekek ingyenesen részt vehessenek olyan koncerteken, zenei, művészeti és edukatív foglalkozásokon, amikhez limitált hozzáférésük van lakóhelyük, szociális hátterük vagy éppen etnikai hovatartozásuk miatt.
Mivel kizárólag csekély mértékű pályázati és adományjellegű forrásokból fedezzük a szervezés költségeit, a Ti támogatásotokat kérjük, hogy a fesztivál a lehető legdúsabb és legszínesebb programmal kerülhessen megrendezésre.
A szervezők tiszteletdíjban nem részesülnek.
Célunk, hogy a környékbéliek és a gyerekek ingyenesen részt vehessenek olyan koncerteken, zenei, művészeti és edukatív foglalkozásokon, amikhez limitált hozzáférésük van lakóhelyük, szociális hátterük vagy éppen etnikai hovatartozásuk miatt.
Mivel kizárólag csekély mértékű pályázati és adományjellegű forrásokból fedezzük a szervezés költségeit, a Ti támogatásotokat kérjük, hogy a fesztivál a lehető legdúsabb és legszínesebb programmal kerülhessen megrendezésre.
A szervezők tiszteletdíjban nem részesülnek.